Hakkımızda

1961 yılında Abdullah Saraman tarafından kurulan Zeliş, Kolonya imalatı ve Parfümeri ticareti ile faaliyetlerine başlamıştır. 1979 yılında Mehmet Zeki Saraman öncülüğünde kozmetik ve ıtriyat depoculuğu sektörüne de giren firmamız, 1996 yılına kadar, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde ağırlıklı olarak bu sektörde faaliyet göstermiştir. 2003 yılında portföyüne kendi markalarını da ekleyerek çeşitli ulusal markaların bölge distribütörü olarak yoluna devam etmiştir.
2009 yılında, Yönetim Kurulumuz, sahibi olduğu markaların üretimini kendi yapma kararı alarak, tesisleşme yoluna gitmiş ve perakende raf ürünlerinin yanı sıra, özellikle berber ve kuaför tüketimine yönelik endüstriyel ürünlere yönelmiştir.
Zeliş, kalite politikasının ışığında, daima tüm dünyada bilinen öncü kimya firmaları ve uluslararası tedarikçilerle iş birliği yaparak kaliteli hammaddeleri, en son teknoloji ile bir araya getirip yüksek kalitede ürünler imal etmeyi kendine görev edinmiştir.
Yeniliklere ve gelişime sürekli açık bir şekilde Ar-ge ve Ür-ge çalışmalarına aralıksız devam eden firmamız, GMP (Good Manufacturing Practices) normlarına uygun olarak portföyünü ve deneyimlerini attırmaya devam ederken, ilkelerinden ödün vermeden, kendisine güvenen tüm müşteri ve iş ortakları ile pazar payını arttırarak gelişmeye ve hizmet vermeye devam edecektir.